wintegrowany?

Szanowny Panie, proszę o pomoc, jak należy pisać: „1.05.2004 r. Instytut został zintegrowany z Krajowym Urzędem” czy „Instytut został wintegrowany w Krajowy Urząd”, czy „Instytut został włączony do Krajowego Urzędu / w Krajowy Urząd”? A może ma Pan inną lepszą propozycją?
Pozdrawiam serdecznie z Frankfurtu nad Odrą i pozostaję z poważaniem
Anna-Halina Roehner
Możemy powiedzieć zintegrowany z… lub włączony w… Czasownik wintegrować nie jest godny polecenia, gdyż nie używamy przedrostka w przed wyrazami rozpoczynającymi się od in- (to in- odczuwamy jako przedrostek obcy o znaczeniu identycznym jak rodzimy przedrostek w).
W związku z tym najlepiej napisać: „Instytut został zintegrowany z Krajowym Urzędem” lub „Instytut został włączony w Krajowy Urząd”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski