wizytówka

Dzień dobry!
Jestem lekarzem weterynarii. Razem z mężem prowadzę prywatną praktykę. Problem polega na tym, jak zredagować wizytówkę, na której oba nasze imiona i nazwiska poprzedzone będą skrótem lek. wet. Czy należy napisać: lek. wet. Alina Borkowska i lek. wet. Artur Borkowski, czy raczej lek. lek. wet. Alina i Artur Borkowscy? Z edytorskiego punktu widzenia lepiej byłoby ograniczyć się do jednego skrótu tytułu, ale z kolei wskazuje to na wykonywanie tego zawodu tylko przez osobę następującą po skrócie. Proszę o komentarz i wskazówkę, dziękuję bardzo za pomoc.
lek.wet. Alina Borkowska
Najbardziej podobałaby mi się wizytówka w formie Alina i Artur Borkowscy, a pod spodem lekarze weterynarii – niestereotypowa, bez oficjalnych skrótów, „dla ludzi”.
Jeśli jednak w Państwa środowisku stosowanie wymienionych skrótów jest normą, to proponowałabym: lek. wet. Alina Borkowska i poniżej, w osobnym wierszu lek. wet. Artur Borkowski.
Zdecydowanie odradzam powtórzenie skrótu lek. lek. wet. – ten sposób zapisu stosowany jest w pismach urzędowych, nie na wizytówkach.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski