wizytówki

Szanowna Redakcjo,

Kwestia pisowni małą lub wielką literą wyrazów: dyrektor, prezes, starosta, prezydent, premier itp. była już przez Państwa rozstrzygana. Cały czas jednak mam wątpliwość, jak należy pisać stanowiska i funkcje na wizytówkach firmowych. Czy powinno być:
Jan Kowalski
dyrektor zarządzający

czy też może być:
Jan Kowalski
Dyrektor Zarządzający.

Zasady wskazują na pierwszą formę jako poprawną, jednak coraz częściej spotykam na wizytówkach tę drugą formę. Zapewne jest to maniera zapożyczona z języka angielskiego, ale może w takim razie ta forma pisowni przyjęła się już na tyle w języku polskim, że można ją zaakceptować i stosować. Proszę o Państwa opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Ewa Kozdrak
Nie wiem, na jakie zasady pisowni się Pani powołuje, ale moim zdaniem na wizytówkach uzasadnione jest użycie wielkich liter. Wizytówka ma przecież nie tylko informować, ale też podnosić prestiż właściciela. Poza tym ktoś, kto otrzyma Pani wizytówkę, może zechcieć zgodnie z nią skomponować nagłówek listu. A skoro w nagłówku przyjęte jest stosowanie wielkich liter, to czemu wizytówki miałyby podawać pisownię inną i przez to mylącą?
Mirosław Bańko