wizytówki

Czy poprawne jest pisanie (na wizytówce) dużymi literami MGR JAN KOWALSKI? Dziękuję za odpowiedź.
Wydrukowanie nazwiska na wizytówce wersalikami (wielkimi literami) nie jest niepoprawne, tylko mało eleganckie. Osoby, które wizytówkę od nas otrzymują, mają prawo oczekiwać, że tekst na niej wydrukowany przeczytają łatwo i sprawnie. Najłatwiej czyta się tekst różnicujący małe i wielkie litery oraz tekst napisany pismem prostym (nie kursywą, czyli italikiem). Zachowanie tych między innymi zasad świadczy o szacunku dla odbiorcy.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski