woda, mleko i herbata

Szanowni Państwo,
Moje pytanie dotyczy tworzenia w polszczyźnie liczby mnogiej następujących słów: woda, mleko, herbata. Czy istnieje klasyfikacja, wg której wyrazy tego typu maja wyłącznie liczbę pojedynczą?
Z góry dziękuję i oczekuję odpowiedzi.
Z poważaniem,
Joanna Kolasińska
Nazwy substancji na ogół nie są używane w liczbie mnogiej – wynika to z ich znaczenia. Liczba mnoga może jednak wskazywać, że chodzi o porcje, np. dwie wody (mineralne), lub rodzaje substancji, np. różne gatunki herbat. Z pewnością więc nie można powiedzieć, że nazwy tego typu mają „wyłącznie liczbę pojedynczą”.
Mirosław Bańko