wodnoprawny

Bardzo proszę o wyjaśnienie, która pisownia jest poprawna: (postępowania) wodnoprawne czy wodno-prawne? Czytałam Państwa wyjaśnienie pisowni wyrazu formalnoprawny, ale niestety nie potrafię stwierdzić, czy w tym przypadku człony również są względem siebie nierównorzędne.
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania! Bardzo pomaga mi to w pracy.
Anna Zygmanowska
O ile rozumiem, postępowanie wodnoprawne dotyczy prawa wodnego, a nie wody i prawa niezależnie. To przemawie za pisownią łączną.
Mirosław Bańko, PWN