wpisywac się

Szanowni Państwo,
zauważyłem, że od jakiegoś czasu bardzo popularnym stał się zwrot wpisywać się w coś 'pasować' (np. „Jego malarstwo wpisuje się w duch epoki”). Czy nie sądzą Państwo, że ten zwrot (obok innych „modnych” wyrazów, takich jak generalnie czy praktycznie) powinien zostać uznany normatywnie za niepoprawny?
Wyrazy modne nie są z definicji niepoprawne, bywają tylko nadużywane, a i to nie w ogóle, tylko w niektórych tekstach. O nadużywaniu czasownika wymienionego w pytaniu nawet PWN-owski słownik poprawnej polszczyzny milczy, choć na punkcie wyrazów modnych jest dość wyczulony (by nie powiedzieć, że przeczulony). Podaje nawet przykład: „W kontekst historyczny autorka wpisuje opowieść o miłości”.
Błąd w zdaniu, które Pan przytoczył, jest, ale gdzie indziej. Powinniśmy napisać: „Jego malarstwo wpisuje się w ducha epoki” (nie w duch).
Mirosław Bańko, PWN