wtórne imperfectiva

Dzień Dobry,
Bardzo mnie intrygują czasowniki o wtórnej imperfektywizacji typu zabalsamowywać, zaplanowywać etc. Czy faktycznie są to (poprawne) formy niedokonane czasowników zabalsamować i zaplanować? A jeśli tak, to jak takie pary aspektowe mają się do czasowników podstawowych balsamować i planować?
Z góry serdecznie dziękuję,
Anna Młynarczyk
Model słowotwórczy, zgodnie z którym tworzone są wtórne imperfectiva, jest produktywny, ale zwyczaj językowy akceptuje tylko niektóre czasowniki tak utworzone. W Korpusie Języka Polskiego PWN nie mamy wyrazów zabalsamowywać ani zaplanowywać, są natomiast np. zamalowywać, przerysowywać, rozszyfrowywać.
Różnica między malować i zamalowywać, rysować i przerysowywać itd. wynika ze znaczenia przedrostka. Czym innym jest oczywiście zamalowywać niż domalowywać, więc niemożliwe, aby wyrazy te były synonimami czasownika malować, nie będąc jednocześnie nawzajem swoimi synonimami. Poza tym, choć zarówno malować, jak i zamalowywać mogą być używane w znaczeniu aktualnym ('teraz') i w znaczeniu habitualnym ('co jakiś czas'), znaczenie habitualne jesteśmy skłonni wiązać raczej z zamalowywać niż z malować.
Mirosław Bańko