wtrącenie wydzielone pauzami

Szanowni Państwo,
proszę o rozwianie moich wątpliwości. We wstępie do słownika interpunkcji PWN trafiłem na zdanie: „Z tych – i wielu innych powodów – warto opanować podstawowe zasady interpunkcji”… Czy słowo powodów nie powinno się znaleźć poza wtrąceniem wydzielonym pauzami?
Dziękuję za odpowiedź.
Chyba ktoś z czytelników poradni zwracał już nam uwagę na ten szczegół. Rzeczywiście, myślnik powinien znaleźć się przed słowem powodów, gdyż jednostka wydzielona myślnikami powinna dać się usunąć bez szkody dla budowy zdania, a w cytowanym przykładzie tak nie jest.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski