wyjechać czy wjechać windą?

Ze znajomymi toczymy boje co do poprawności sformułowania wyjechać windą. Ja twierdzę, że windą można wyjechać (załóżmy – na IV piętro). Według znajomych na czwarte piętro windą należy wjechać (bez literki y). Wyjechać według znajomych można windą, ale co najwyżej z kopalni (czyli spod ziemi), wyjechać można również samochodem z garażu (niezależnie, czy jest on niżej, czy wyżej).
Czy któraś z form jest w tym wypadku jedyną poprawną bądź bardziej poprawną??
Zdarza się, że ktoś wyjeżdża windą na jakieś wysokie piętro, ale dużo częściej się windą wjeżdża niż wyjeżdża. Podobnie na szczyt góry się raczej wchodzi niż wychodzi. Wyjść można z pomieszczenia zamkniętego, np. z windy, a także z lasu (percypowanego jako obszar zamknięty, por. wyjść na polanę).
Mirosław Bańko, PWN