wykształcenie niepełne wyższe

Co właściwie oznacza wyrażenie wykształcenie niepełne wyższe?
Oznacza ono, że ktoś rozpoczął studia, ale nie skończył. Pojęcie to jest nieprecyzyjne, więc zasadniczo obejmuje i takich studentów, którzy rozstali się z uczelnią po pierwszym wykładzie, i takich, którzy otrzymali absolutorium, ale nie podeszli do egzaminu końcowego. Problem pojawia się, gdy mamy wypełnić kwestionariusz, w którym wykształcenie niepełne wyższe nie zostało uwzględnione. Pewien przykład z najnowszej historii Polski dowodzi, że nawet kandydat na prezydenta może mieć z takim kwestionariuszem kłopoty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski