wykształcenie średnie ogólne

Która forma jest poprawna: wykształcenie średnie ogólne czy średnie ogólnokształcące?
Pozdrawiam serdecznie.
Ogólnokształcące są szkoły, przedmioty szkolne, programy, profile, klasy itp., ale nie wykształcenie. Słowa wykształcenie ogólnokształcące odbieram jako niezręczne, gdyż sugerują one, że wykształcenie kształci, podczas gdy w rzeczywistości kształcą nas szkoły i nauczyciele i to dzieki nim zdobywamy wykształcenie.
Mirosław Bańko, PWN