wykupić receptę

Szanowni Państwo!
W wiadomościach telewizyjnych usłyszałem właśnie kolejny raz sformułowanie wykupić receptę. Wydaje mi się ono bez sensu – tak jakby recepta miała być wykupiona np. z niewoli. Jednak słowa wykupić coraz częściej używa się w podobnym znaczeniu. Czy słusznie?
Pozdrawiam
Wykupić ma wiele znaczeń, nie tylko to związane z więzieniem lub niewolą. Inny słownik języka polskiego PWN opisuje słowa wykupić i wykupywać aż w dziewięciu akapitach. Trzeci z nich brzmi: „Jeśli wykupiliśmy receptę, bon towarowy lub inny podobny dokument, to kupiliśmy rzecz, do której kupienia ten dokument nas uprawniał”.
Mirosław Bańko, PWN