wyliczenia

Szanowni Państwo,
kiedy wymieniam podpunkty, używając myślników lub kropek, nie zaś cyfr, pierwsza litera w podpunktach powinna być wielka czy mała? Przykład:
Zalety naszego sklepu:
- Przyjazny dla klienta
- Szybka obsługa
- Kompetentny personel.

czy raczej:
Zalety naszego sklepu:
- przyjazny dla klienta
- szybka obsługa
- kompetentny personel.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wojciech Lasota
Ponieważ przytoczone wyliczenie nie składa się ze zdań, lecz z fraz rzeczownikowych, należy ja zaczynać małą literą. Nie ma znaczenia, czy elementy takiego wyliczenia są wprowadzane myślnikami, czy literami, czy też cyframi: decyduje tylko ich status składniowy. Więcej o tym – zob. Adam Wolański, Edycja tekstów, PWN, 2008.
Mirosław Bańko, PWN