wymowa nazwisk

Witam!
Jak prawidłowo powinniśmy wymawiać nazwiska zaczynające się na Si, np. Simik, Singal, Sieniawa, Sierszeń. Czy s możemy wypowiadać jak [ś]?
Głoska [ś] może być w języku polskim zapisywana jako ś lub si, piszemy np. łosoś, łososia, pierś, piersi, choć w zakończeniu tych wyrazów występuje identyczna spółgłoska miękka. W wyrazach polskich połączenie si oznacza głoskę [ś]. Nazwiska Simik, Sieniawa, Sierszeń muszą być wymawiane z [ś] na początku. Wyjątek mogą stanowić tylko nazwiska obce, np. Sierow [sjerow], Singer [s-inger] lub [zinger]. W związku z tym nazwisko Singal należy raczej wymówić jako [s-ingal], choć – jeśli jest to nazwisko Polaka – nie widzę powodu, żeby się oburzać na wymowę [śingal].
Jan Grzenia