wypłacić sobie

Chciałbym zapytać o poprawność zdania: „Wypłacę sobie pieniądze z bankomatu”. Mogę wypłacać sobie?
Bankomaty mają tę zaletę, że pozwalają nam samodzielnie – a więc sobie samym – dokonać wypłaty. Z pomocą bankomatu trudno byłoby zresztą wypłacić pieniądze komuś innemu, chyba żebyśmy mieli jego kartę. Owo sobie jest oczywiście niekonieczne: „Wypłacę pieniądze z bankomatu” wystarczy.
Mirosław Bańko, PWN