wyrazy mile i niemile brzmiące

Czy istnieje termin językoznawczy na określenie wyrazu przykro brzmiącego i – analogicznie – wyrazu przyjemnie brzmiącego?
Można użyć terminu eufemizm i – utworzonego przez analogię – kakofemizm. Można też sięgnąć po pejoratywizm i utworzyć przez analogię melioratywizm.
Eufemizmy nazywają daną rzecz łagodnie, nawet jeśli zasługuje ona na potępienie, kakofemizmy – przeciwnie. Pejoratywizmy wyrażają nagatywną ocenę czegoś, melioratywizmy – pozytywną. Są jeszcze brutalizmy, prozaizmy, wulgaryzmy, ale te chyba sytuują się dalej od tego, czego Pan poszukiwał.
Mirosław Bańko, PWN