wyrazy na rz i ch

Szanowna Poradnio,
jakie będą poprawne zapisy wymowy: er-zet, erzet, er zet, podobnie: ceha, ce ha czy ce-ha? Czy też zapisy: u otwarte, o/ó kreskowane są właściwe? Czy należy coś ująć w cudzysłowie? W żadnym słowniku znaleźć takich prostych, na co dzień wymawianych form nie można.
Z poważaniem
Aleksander Durkiewicz
Nazwy liter są hasłami w Innym słowniku języka polskiego. Można z nich składać dwuznaki i pisać np. er zet lub ce ha, pisownia taka nie jest jednak nigdzie znormalizowana i wygląda osobliwie. Proponuję więc raczej pisać „rz” i „ch” w cudzysłowie albo zamiast cudzysłowu używać kursywy, tak jak w tytule tej porady.
Podobnie można pisać o u otwartym, a także o kreskowanym i ó kreskowanym (pierwszy zapis informuje, że mowa o literze o z dostawioną kreską, a drugi pokazuje, jak taka litera wygląda).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski