wysłyszeć

Szanowny Panie Profesorze!
Czy słowo wysłyszeć można zaliczyć do poprawnej polszczyzny? W internecie pojawia się dużo trafień, ale czy jest ono już notowane przez jakiś słownik?
Przyjrzałem się cytatom internetowym i widzę, że wysłyszeć znaczy w nich mniej więcej tyle, co 'wyłowić słuchem, zwłaszcza mimo towarzyszących temu trudności', por. „Tę subtelną różnicę w brzmieniu trzeba umieć wysłyszeć” albo „Pompa nic nie cieknie, ale ciężko cokolwiek wysłyszeć przy dieslu, bo zagłusza mi wszystko”. Wiele cytatów pochodzi od miłośników muzyki, zajętych jej słuchaniem, nagrywaniem, miksowaniem, samplowaniem itp.
We współczesnych słownikach czasownika wysłyszeć nie znalazłem, a szkoda, bo widać, że jest użyteczny – tak samo użyteczny jak wypatrzyć (wypatrzeć), z którym pozostaje w widocznej analogii. Jest wysłyszeć w słowniku Doroszewskiego, zilustrowany tu dwoma cytatami z XIX wieku. Nie wiem, czy słusznie redakacja oznaczyła go kwalifikatorem gw. (gwarowe), gdyż z cytatów nie wynika to w sposób oczywisty. Przypuszczam natomiast, że taka kwalifikacja mogła wpłynąć na pominięcie czasownika wyszłyszeć w późniejszych słownikach.
Mirosław Bańko, PWN