wystawa światowa

Mam pytanie z pogranicza edytorstwa i pisowni. Jak powinno się zapisywać nazwę wystawa światowa? W publikacjach spotkałam się z dużą dowolnością – małą i wielką literą, czasem wyróżniona kursywą. Czy uprawniona jest pisownia wielką literą (jako wydarzenie cykliczne) i czy trzeba jeszcze wyróżniać nazwę kursywą? Co z poszczególnymi wystawami? Paryska wystawa czy Wystawa?
Dziękuję i pozdrawiam Poradnię (nie mając tutaj wątpliwości co do użycia wielkiej litery)!
W przypadku nazw własnych, które powstały z połączenia wyrazów pospolitych, praktycznie zawsze możemy stosować zapis małymi literami. Nie musimy przecież wiedzieć, jaka dokładnie jest forma nazwy. Przede wszystkim zaś wyrażenia takie, jak mistrzostwa świata, wystawa światowa, szkoła podstawowa, mogą być używane jako pospolite, nawet gdy mamy na myśli konkretne wydarzenia i instytucje.
Przykład z wystawą w Paryżu jest znakomity, bo wystaw światowych w tym mieście było 10. Można więc napisać Wystawa Światowa w Paryżu w roku 1889, ale bez uściślenia czasu i miejsca tylko małymi literami. Nie można jednak uznać za błąd zapisu wystawa światowa w Paryżu w roku 1889, bo przecież nie musimy znać pełnej nazwy, a zresztą czy taka istnieje w języku polskim? Z analizy faktów wnioskuję zresztą, że zapis małymi literami trzeba uznać za podstawowy. Tym samym w razie wątpliwości piszmy małymi literami.
Kursywa do wyróżniania nazwy własnej nie jest potrzebna, skoro używamy wielkich liter.
Jan Grzenia