wyświetlić na telefonie

Dzień dobry,
chciałam zapytać o wyrażenie wyświetlać w/na telefonie (komórkowym). Chodzi mi o to, czy powinno się mówić wyświetlać zdjęcia, strony www itd. W telefonie, czy NA telefonie – analogicznie do na komputerze i na ekranie.
Dziękuję bardzo i pozdrawiam,
Ewa
Można powiedzieć zarówno „Obejrzę to w komputerze”, jak i „Obejrzę to na komputerze”. Obie wersje są poprawne i nie należy ich brać dosłownie, jak to się zdarza osobom o purystycznym nastawieniu do języka. W komputerze nie znaczy tu 'wewnątrz obudowy', a na komputerze nie znaczy 'na wierzchu obudowy, np. na górnej krawędzi monitora'. Drugie z przytoczonych zdań odbieram jako nieco bardziej potoczne, ale może to subiektywne wrażenie. Kwerendy w korpusie polszczyzny pokazują, że konstrukcje z przyimkiem na są nawet częstsze.
Ponieważ telefon komórkowy coraz bardziej staje się komputerem, więc odnoszenie do niego połączeń wyrazowych wcześniej stosowanych do komputera wydaje się naturalnym zjawiskiem.
Mirosław Bańko, PWN