wziąć udział w chwili

Szanowni Państwo,
czy jest poprawne zdanie: „Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pięknej chwili”? Czy rzeczywiście można wziąć udział w chwili?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Wziąć udział w chwili, nawet najkrótszej i najpiękniejszej, bym nie potrafił. „Prosimy być z nami w tej pięknej chwili” – w porządku. „Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pięknej uroczystości” – też. I jeszcze jedna wersja, najśmielsza i najdalsza od pierwotnego zamysłu: „Zabierzcie państwo te piękne chwile ze sobą”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski