z Barbadosu

Według Wielkiego słownika ortograficznego PWN Barbados jest odmienny (nie ma opcji albo ndm), a dopełniacz ma postać Barbadosu. Według Encyklopedii PWN inna nazwa aceroli to wiśnia z Barbados. Proszę o rozstrzygnięcie, którą z informacji należy poprawić.
Nazwa Barbados jest oczywiście odmienna. Potwierdza to zresztą wspomniana encyklopedia w hasłach na temat tego państwa.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski