z Rajków

Witam, mam kłopot z nazwami miejscowości typu Rajkowy, Lichnowy, Kokoszkowy. Powiemy ludzie z Rajkowych, Lichnowych, Kokoszkowych? Ludzie z Rajkowych mówią o sobie, że są z Rajków :))
Pozdrawiam
Nazwy miejscowości zakończone na -owy mają w dopełniaczu tzw. końcówkę zerową, a więc tworzą formy Rajków, Lichnów, Kokoszków. W archiwum naszej poradni odnaleźć można inne porady dotyczące takich nazw (w okienko wyszukiwarki trzeba wpisać „Maćkowy” lub „Rydułtowy”, bez cudzysłowów).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski