z aerobiku

Mam pytanie w związku z tym, jak możemy pisać i mówić: zajęcia z aerobiku czy zajęcia aerobiku?
Z góry dziękuję.
Aerobik (rzadziej w pisowni aerobic) to rodzaj gimnastyki, a więc pewnego rodzaju zajęcia. Zamiast „Zapisałam się na zajęcia (z) aerobiku” powiedzmy po prostu: „Zapisałem się na aerobik”. W ten sposób będzie krócej, bez powielania znaczeń określanego potocznie jako „masło maślane”, co więcej – problem, o który Pani pyta, po prostu zniknie.
Mirosław Bańko, PWN