z czterdziestoma jeden osobami

Witam!
Która forma jest poprawna: a) z czterdziestoma jeden osobami, b) z czterdziestoma i jedną osobą?
Dziękuję i kłaniam się.
Poprawne są obie, ale za lepszą należy uznać pierwszą, drugie wyrażenie ma charakter cokolwiek sztuczny (mogłoby też być z czterdziestoma osobami i jedną, a używane często zostanie pewnie uznane za manieryczne.
Muszę jeszcze dodać, że przykład pierwszy może w wystąpić w dwu wariantach: z czterdziestoma jeden osobami i z czterdziestu jeden osobami.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski