z dywizem czy bez?

Witam serdecznie!
Chciałem zapytać się o poprawną pisownię terminu: dziecko żołnierz czy dziecko-żołnierz (dzieci żołnierze czy dzieci-żołnierze)? Która forma jest prawidłowa – z łącznikiem czy bez? Dziękuję z góry za pomoc. Będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie.
Z wyrazami szacunku,
J. Czyżewski
Pisownia dziecko-żołnierz wskazuje, że mamy do czynienia z kimś, kto jest jednocześnie dzieckiem i żołnierzem. Pisownia rozdzielna sugerowałaby, że mówimy o pewnej szczególnej kategorii dzieci, które są żołnierzami (analogicznie do zapisów typu inżynier chemik lub ksiądz profesor). Różnica jest dość subtelna, ale zważywszy na to, że dzieci z zasady nie walczą zbrojnie, myślę, że pisownia dziecko-żołnierz jest właściwsza. Ostatecznie jednak decyduje intencja autora – on najlepiej wie, co chce powiedzieć.
Mirosław Bańko, PWN