z łącznikiem czy bez?

Dlaczego baby-sitter pisze się z łącznikiem? A skąd różnica w pisowni cocktail-bar i cocktail party?
W pisowni tego rodzaju zapożyczeń nie ma konsekwencji, nie ma jej zresztą też w języku angielskim, z którego pochodzą. W razie wątpliwości można iść za wskazaniami słownika (najlepiej WSO PWN), ale jeśli ktoś napisze np. cocktail bar zamiast cocktail-bar, to naprawdę nie jest powód, aby go zwolnić z pracy ani obciąć na egzaminie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski