z nie bylekąd

W słowniku ortograficznym można znaleźć następujące pary: gdzieskąd; nigdzieznikąd; gdzie indziejskądinąd; nigdzie indziejznikądinąd; byle gdziez bylekąd. Intryguje mnie, dlaczego akurat z bylekąd, a nie zbylekąd, ale nie o to chcę spytać, bo wyjaśnieniem jest pewnie zwyczaj i konwencja. Chciałbym zapytać o pisownię analogicznego odpowiednika dla wyrażenia nie byle gdzie. Waham się między formami z nie bylekąd i z niebylekąd.
Nie znam nikogo, kto mówi z nie bylekąd, ale myślę, że cząstkę nie należałoby tu pisać oddzielnie, skoro mamy np. nie byle kto i nie byle gdzie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski