z profesorem na ty

Czy kończąc maila do Profesora akademickiego, z którym jest się na ty, ale którego darzy się dużym szacunkiem, można do formy grzecznościowej dołączyć wyrazy szacunku? Czyli zakończyć list Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami? Czy też bedzie to niewłaściwe i wystarczają tylko pozdrowienia?
Zgoda profesora wyższej uczelni na to, by student zwracał się do niego przez ty, to rodzaj wyróżnienia i miły gest ze strony kogoś, kto zajmuje znacznie wyższe miejsce w hierarchii ważności. Dlatego trzeba to szczególnie cenić i dawać temu grzecznościowe dowody.
List mailowy elegancko jest zakończyć formułą pierwszą z zaproponowanych, tj. Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami, lub podobną. Ważne jest, by najpierw wyrazić grzeczność typową dla asymetrycznej z założenia relacji między studentem a profesorem, w następnej zaś kolejności – grzeczność typową dla relacji na ty, werbalizowaną zazwyczaj za pomocą formy wyrazu pozdrowienia lub pozdrawiać.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW