z wzrokiem czy ze wzrokiem?

Witam!
Ostatnio napotkałem wyrażenie z wzrokiem (utkwionym w coś). Zawsze wydawało mi się, iż w takiej sytuacji bardziej by pasowało ze wzrokiem. Czy któraś z tych form jest błędna, czy obie są poprawne?
Z Korpusu Języka Polskiego wynika, że ze wzrokiem jest używane kilkakrotnie częściej z wzrokiem, ale żadnej z tych konstrukcji nie uznałbym za niepoprawną. Podobnych oboczności jest więcej, np. we mgle częstsze niż w mgle i we środę rzadsze niż w środę.
Mirosław Bańko, PWN