za opłatą czy za opłatę?

Dzień dobry!
Która forma jest poprawna: za dodatkową opłatę czy za dodatkową opłatą? Znalazłam wprawdzie w Poradni odpowiedź na podobne pytanie, jednak w Słowniku poprawnej polszczyzny pod redakcją Andrzeja Markowskiego jest przykład: „Za dodatkową opłatę (nie: za dodatkową opłatą) obiecywał im szybkie wykonanie pracy”. A jaką formę przyjąć w zdaniu „Za dodatkową opłatę (opłatą?) można zabrać jedną sztukę bagażu”.
Pozdrawiam, AW
Tak jak można gdzieś wejść za okazaniem legitymacji, oddać coś komuś za pokwitowaniem, wyjść z aresztu za kaucją, tak też można obiecywać załatwienie czegoś za dodatkową opłatą i można za dodatkową opłatą zabrać jedną sztukę bagażu. We wszystkich tych przykładach rzeczownik w narzędniku wskazuje na warunek lub sposób realizacji czegoś (zob. Inny słownik języka polskiego PWN, hasło za, znaczenie 14).
Wyrażenie za dodatkową opłatę też może być poprawne, ale w innym kontekście.
Mirosław Bańko