zabsorbować czy zaabsorbować?

Szanowna Poradnio!
Czy istnieje w języku polskim wyraz zabsorbować (pochłonąć)? Spotkałam sie kiedyś ze zwrotem: „Pocisk zabsorbował energię”. Może jednak powinno być: zaabsorbował?
Dziękuję.
W słowniku Doroszewskiego słowo zabsorbować jest – oznaczone jako przestarzałe i odesłane do zaabsorbować. Stamtąd wzięli je scrabbliści, którzy uważają je za dopuszczalne w grze. W NKJP zabsorbować nie występuje, zaabsorbować natomiast ma około 100 wystąpień.
Zasadniczo oba przedrostki można dołączać do czasowników na a-, por. zaangażować i zantagonizować. Gdyby zabsorbować było używane na równi z zaabsorbować, można by się między nimi doszukiwać różnicy funkcjonalnej. Prawdopodobnie sama by się wykształciła, gdyż mówiący oczekują, że za różnicą formy kryje się różnica treści.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Szanowni Państwo,
    z własnego doświadczenia wiem, że w (mówionym) języku środowiskowym chemików używa się wyrazu zabsorbować (jak również adsorbować – nazwa pokrewnego zjawiska) chyba częściej, niż zaabsorbować – pewnie z uwagi na odczuwaną odmienność znaczeniową tego słowa w kontekście zjawiska fizykochemicznego.
    Z poważaniem
    Łukasz
    Tak więc rysuje się różnica: zaabsorbować kogoś, ale zabsorbować lub zaabsorbować coś.
    MB