zadebiutować po raz wtóry

Czy poprawnym w sensie językowym jest zdanie: „W Polsce film zadebiutował 3 maja 2002 roku”? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,

Na bardzo podobne pytanie udzieliliśmy wyczerpującej odpowiedzi w lipcu ubiegłego roku w poradzie zatytułowanej: zadebiutować. Nic się w tej kwestii od tego czasu nie zmieniło.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański

PS Zachęcamy – przed zadaniem pytania – do przeszukania archiwum poradni, bo dzięki temu Państwo szybciej uzyskają odpowiedź w interesującej sprawie, a my będziemy się mogli skoncentrować na zjawiskach jeszcze nieopisanych.

Adam Wolański