żaden…, jaki…

Czy słowo żaden może tworzyć parę (skorelowany wskaźnik zespolenia?) ze słowem jaki? Przykład: „Nie musiał sprostać żadnej próbie, jakie stawiano przed innymi kandydatami”.
Może. Między zdaniem „Nie musiał sprostać żadnej próbie, jakie stawiano przed innymi kandydatami” a zdaniem „Nie musiał sprostać żadnej próbie, które stawiano przed innymi kandydatami” różnica jest taka jak w ogóle między zaimkiem jaki a zaimkiem który.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski