zaimplementować

Zastanawiam się nad użyciem słowa zaimplementować, czy nie jest to czasem kalka angielskiego słowa? Szukam alternatywnego zastępstwa w języku polskim dla tego przykładu: „W rozdziale 12 znajdziesz szczegółowy opis interfejsów dbExpress, które możesz zaimplementować do stworzenia własnych sterowników dbExpres”.
Dziękuje za poprzednią odpowiedź i szybkość
Angielski czasownik implement można tłumaczyć jako 'realizować, wdrażać'. W informatyce ma on specjalistyczne znaczenie, takie jak słowo implementacja 'realizacja określonego zadania przy użyciu konkretnych rozwiązań technicznych lub programistycznych'. Jeśli cytowane przez Pana zdanie miałoby być zrozumiałe dla laików komputerowych, zamiast słowa zaimplementować należałoby użyć słów zastosować lub wykorzystać. Fachowcy jednak przeważnie wolą terminologią angielską, z którą są oswojeni.
Mirosław Bańko