zainstalować

Proszę o definicję słowa zainstalować: czy wyposażenie budynku np. w schodołaz dla niepełnosprawnych można uznać za zainstalowanie takiego urzadzenia?
Podaję definicję z Innego słownika języka polskiego PWN: „Jeśli ktoś zainstalował gdzieś jakieś urządzenie techniczne lub program komputerowy, to umieścił je tam w taki sposób, aby mogły funkcjonować”. Jest to definicja słownikowa, objaśniająca, co znaczy zainstalować w języku ogólnym. Być może istnieje specjalistyczna definicja tego pojęcia, zapisana w aktach prawnych – tego nie wiem.
Mirosław Bańko, PWN