zajść i zajechać

Czy zwrot zachodzić i zajechać (np. „Kasiu, jak będziesz wracać, to zajedź do nas” lub „Zajdź do nas w wolnej chwili”) jest regionalizmem? Czy nie powinno się mówić przyjdź, przyjedź?
Słowa zajść i zajechać, użyte tak jak w przytoczonych zdaniach, nie są synonimami czasowników przyjść i przyjechać. „Jeśli zaszliśmy do kogoś, to odwiedziliśmy go, często przy okazji” – podaje Inny słownik języka polskiego.
Mirosław Bańko, PWN