zakąska, przekąska, zanęta, przynęta

Chciałbym prosić o podanie dokładnej różnicy między przynętą a zanętą oraz między przekąską a zakąską. Z góry dziękuję.
Zakąskę podaje się przed posiłkiem lub do alkoholu. Przekąska w jednym ze znaczeń jest synonimem zakąski, a w innym oznacza jedzenie spożywane między posiłkami.
Na łowieniu ryb się nie znam. Z definicji w słownikach ogólnych wynika, że przynęta i zanęta to jedno, ale może rybacy mają inne zdanie.
Mirosław Bańko, PWN