zakaz kontaktowania się

Co zawiera w sobie tzw. zakaz kontaktu osobistego, czy ogranicza się to tylko do kontaktu bezpośredniego, na przykład dwóch osób?

Zakaz kontaktowania się to pojęcie prawne (por. np. Kodeks karny, art. 41a). Jego definicję i zakres powinien tłumaczyć prawnik, a nie językoznawca. Zgodnie z regulaminem w naszej Poradni nie zajmujemy się interpretowaniem zapisów aktów prawnych.

Adam Wolański