zakomentować

Witam.
W środowisku programistów często słyszy się zwrot zakomentować (ang. to comment out) odnoszący się do zamiany części napisanego kodu w komentarz (nie chodzi tu o opatrzenie kodu dodatkowym komentarzem). Ponieważ powyższego słowa nie znajdziemy w słowniku języka polskiego, chciałbym uzyskać informację, w jaki sposób w zgodzie z poprawną polszczyzną nazwać tego typu proces.
Pozdrawiam
To, że słowa zakomentować nie ma w słownikach języka polskiego, wynika jedynie stąd, że należy ono do polszczyzny środowiskowej, a nie ogólnej. Mimo to jest zbudowane poprawnie, por. analogiczne czasowniki: zachwaścić, zagrzybić, zalesić – wszystkie utworzone od rzeczowników i wszystkie o znaczeniu kategorialnym 'pokryć czymś, w całości poddać działaniu czegoś'. Środowiskowe zakomentować tłumaczę sobie właśnie jako 'pokryć komentarzem, poddać działaniu komentarza'.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski