zakreślić sprawę w repertorium

Co oznacza słowo zakreślić, jak np. w zdaniu: „zakreślić sprawę w repertorium”. Nie odnajduję znaczenia tego słowa w tym ujęciu w słownikach on-line (dlaczego?).

Olbrzymia ilość słów zakreślić (aż 114) występuje np. w dokumencie dostępnym on-line pt. „Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej z dnia 19.06.19”, ale brak jest jego definicji. Czy używanie tego słowa w taki sposób jest poprawne?

Zgodnie z zasadami biurowości sądowej zakreślenie sprawy w repertorium oznacza zakończenie określonego etapu procedowania danej sprawy lub też jej całkowite zamknięcie.

Sekretariaty odpowiednich komórek sądowych rejestrują wpływające pisma w odpowiednich repertoriach (rejestrach). Kiedyś zakreślenie sprawy polegało na fizycznym obwiedzeniu pisakiem jej numeru porządkowego w odpowiedniej księdze biurowej. W repertorium elektronicznym zamknięcie sprawy uwidacznia się przez oznaczenie w ustalony sposób numeru porządkowego sprawy.

Numer porządkowy sprawy zakreśla się w repertorium m.in. w wypadku wydania orzeczenia kończącego postępowanie, podjęcia uchwały, połączenia sprawy do wspólnego rozpoznania i rozstrzygnięcia z inną sprawą, przekazania sprawy do innego wydziału sądu, przeniesienia sprawy do innego repertorium lub przekazania sprawy do innego sądu.

Adam Wolański