zamierzyć się z rozmachem

Szanowni Państwo
Czy można napisać zamierzył się z rozmachem, czy też rozmach wynika już z samego czasownika (za SPJ: zamierzyć się „wykonać ruch poprzedzający uderzenie lub rzucenie czymś”) i dookreślenie jest tu niepotrzebne?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Ewelina
U Jerzego Andrzejewskiego (Noc i inne opowiadania) czytamy: „Z rozmachem zamierzył się na Makowskiego, który pierwszy nawinął mu się pod rękę”. Widać można zamierzyć się z rozmachem. Można i bez rozmachu, skoro z rozmachem znaczy „gwałtownie i szerokim ruchem” (za ISJP).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski