zapis cyfrowy liczb

Mam problem z poprawnym zapisaniem słownie kwoty: 0,044. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
M.Kurzyńska
Nie wszystko, co zapisane cyframi, można łatwo wyrazić za pomocą słów. Proszę na przykład spróbować odczytać równanie różniczkowe!
Jeśli chodzi o Pani pytanie, to proponuję sformułowanie kwota czterdziestu czterech tysięcznych albo kwota zero przecinek zero czterdzieści cztery (przy czym ta druga wersja nadaje się raczej do przeczytania niż do zapisania, stanowi więc przykład odwrotny do wspomnianych właśnie równań różniczkowych).
Mirosław Bańko