zapis liczb wielocyfrowych

Witam,
chciałbym dowiedzieć się od Państwa, czy w zapisie liczb należy używać kropki jako separatora tysięcznego (np. 120.000.000), czy też „spacji” (120 000 000). A może prawidłowe będzie zapisanie liczby w sposób ciągły (120000000)? W tekstach aktów prawnych zwykle używany jest ten drugi zapis. Zapis z kropką wyróżniającą kolejne „tysiące” w aktach prawnych jest raczej niespotykany, mnie jednak wydaje się najbardziej prawidłowy. A jak jest w rzeczywistości?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
W polskiej tradycji typograficznej i edytorskiej stosuje się do dzielenia liczb na grupy trzycyfrowe spację nierozdzielającą. Nie należy stosować w tej funkcji ani kropki, ani przecinka, który jest separatorem oddzielającym ułamki dziesiętne. Nie należy również zapisywać liczb w sposób ciągły, ponieważ utrudnia to ich odczytanie. Jeśli w tekstach prawnych i/lub prawniczych (także w innych) chce się uniknąć fałszerstwa polegającego na wstawieniu w miejsce spacji nierozdzielającej dodatkowej liczby, najlepiej dodawać w nawiasie zapis słowny liczby.
Adam Wolański