zapis nazw firm

Witam!
Proszę o opinię w sprawie zapisu nazw firm. Należy je ujmować w cudzysłów, jest to błędem czy też jest to dozwolone, ale nie niezbędne? Na przykład: „Przetarg wygrała firma «Budowa SA»”. Cudzysłów wydaje mi się zbędny, ale często spotykam się z takim zapisem. A co w przypadku, gdy w nazwie firmy znajduje się imię i nazwisko, np.: „Przetarg wygrała firma «Jan Kowalski»”. Spotkałam się z argumentacją, że jeżeli w skład nazwy wchodzi imię i nazwisko, to trzeba ją ująć w cudzysłów.
Indywidualną nazwę firmy można ująć w cudzysłów, pisząc np. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Alfa”, zwykle jednak nie jest to potrzebne, bo informacja o nazwie jest czytelna nawet wówczas, gdy powstała od imienia i nazwiska. Pomiędzy zdaniami „Przetarg wygrała firma Jana Kowalskiego” a „Przetarg wygrała firma Jan Kowalski” jest oczywista różnica znaczenia.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski