zapis numerów telefonów

Witam serdecznie,
proszę o informację, w jaki sposób zapisywać numery telefonów – uwzględniając zmiany z ostatnich lat (wycofanie 0 z początku numeru i dodanie numeru kierunkowego za każdym razem)? Czy wersje (32) 661 09 22 i (32) 661 09 22, 24, 26 (kilka podobnych różniących się końcówką) są poprawne? W szczególności czy dawny numer kierunkowy powinien być w nawiasie?
Pozdrawiam,
EK
O pisowni numerów telefonicznych informuje A. Wolański w Edycji tekstów, rozdział 6.4. Zauważa m.in.: „W telefonii stacjonarnej strefowy numer kierunkowy jest obecnie stałym składnikiem numeru. Należy oddzielić go od numeru abonenta, lecz nie ma potrzeby zapisywania go w nawiasie.
Do sytuacji zilustrowanej drugim Pani przykładem autor się nie odnosi. Jak każdy skrót, tak i ten niesie ze sobą ryzyko nieporozumienia, ale jeśli przypuszczamy, że odbiorca sobie poradzi z jego poprawnym odczytaniem, to oczywiście możemy go użyć.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski