zapis skrótowców

Witam.
Czy poprawne są takie zapisy skrótowców w rodzaju PC (komputer osobisty) i OS (odcinek specjalny): PeCet, PeCetowy, OeS, OeSy, z którymi dość często spotykam się w Internecie? Albo formy: pecet, oesy. Czy też pozostaje pisać tylko PC i OS?
Pozdrawiam
Anna
PC i OS to normalny zapis skrótowców, czyli skrótów nazw wielowyrazowych. Pierwszy z tych skrótowców się nie odmienia, nie można więc pisać PC-a. Drugiego aż do dziś nie znałem, więc nie mogę się wypowiadać o jego odmianie.
Pecet i oes to nazwy potoczne i pospolite, odnoszące się do konkretnych komputerów (np. dwa pecety) lub odcinków specjalnych (dwa oesy).
Pozostałe zapisy zawarte w pytaniu nie są zgodne z polską ortografią. Mogą świadczyć o inwencji piszących lub odzwierciedlać zwyczaj przyjęty w środowisku internautów.
Jeśli chodzi o pochodne przymiotniki, to mamy dwie możliwości: PC-owy (z łącznikiem) lub pecetowy (bez łącznika). Analogicznie OS-owy lub oesowy. Zapis PC-owy jest jednak mylący, ponieważ angielska wymowa tego skrótowca, przyjęta także w polszczyźnie, prowadzi na manowce. Zamiast pisać np. o programach PC-owych lepiej byłoby pisać o programach na (komputery) PC.
Mirosław Bańko, PWN