zapis wymowy wyrazów obcych

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy zapisu wymowy słowa zawartego w Słowniku wyrazów obcych. Jest to wyraz couleur locale, a podana wymowa jest następująca: [kulör lokal]. Ciekawi mnie mianowicie, czy poprawny również byłby ten zapis wymowy: [kuloer local].
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Sylwia
Wymowę francuskiego wyrażenia couleur locale ‘koloryt lokalny’ możemy podać w dwojaki sposób: [kulœr lokal] lub [kulör lokal]. W podręcznikach do nauki języka francuskiego wymowa samogłoski eu w wyrazie couleur zapisywana jest zazwyczaj w postaci [œ:], co oznacza, że jest to samogłoska pośrednia między o i e, otwarta i długa, przy jej wymawianiu należy język ułożyć jak przy e otwartym, a wargi zaokrąglić jak przy o otwartym.
Warto pamiętać, że wymowa obcych wyrazó podawana w większości słowników jest uproszczona w stosunku do wymowy oryginalnej i że użytkownicy języka-biorcy zazwyczaj takiej właśnie wymowy używają.
Lidia Wiśniakowska, PWN