zaprosić kogoś pod jakiś adres

Dzień dobry,
Mam pytanie: zazwyczaj używamy formy pod adresem… Wysyłamy coś pod adresem, znajdujemy coś pod adresem. A jak z czasownikiem zapraszać? Czy pasuje tu forma: zapraszać kogoś pod adres?
Z poważaniem
Krzysiek Maciejewski
Można zaprosić kogoś pod jakiś adres, choć nie jest to częste. Zwykle wolimy zaprosić kogoś do restauracji, kawiarni, kina, teatru, do domu lub choćby do pokoju.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski